وبلاگ
تغییر کشور در اپ استور و گوگل پلی

تغییر کشور در اپ استور و گوگل پلی

می‌دانید که مطالب و محصولات بسیاری از فروشگاه‌های دیجیتالی از جمله گوگل پلی (google play) و اپ استور ( app store )، برای همه یکی نیستند. بر اساس موقعیت جغرافیایی و چندین عامل جزئی، با یک سری پیشنهادهای مختلف برای انتخاب ( دانلود یا خرید یا …. ) روبرو می‌شوید.

تغییر منطقه اپ استو و گوگل پلی

دلایل این تفاوت این است که بعضی وقت‌ها مشکل حق تکثیر وجود دارد، یا اینکه قوانین محلی ممکن است خدمات خاصی را در منطقه‌ای ممنوع کنند و گاهی اوقات هم این خود توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار است که فراموش می‌کند تنظیمات مناسب را اعمال کند.

دلیل هر چه که باشد با مطالعه این نوشته، تمامی خوانندگان به محتویاتی که در موقعیت خود دسترسی ندارند، دست پیدا کنند.

در اپ استور و گوگل پلی بعضی از برنامه‌ها ممکن است برای بعضی منطقه‌ها در قابل دسترسی نباشد. در این صورت خیلی آسان می‌توانید موقعیت خود را با VPN تغییر دهید. اما اگر خود این VPN ها در منطقه‌ای شما در اختیار نباشد باید چه‌کار کرد؟

خوشبختانه راه‌هایی برای عبور از این گونه موانع برای شما وجود دارند. حداقل اینکه می‌توانید یک VPN دانلود کنید و بعد از روشی ساده و راحت که در بالا ذکر شد استفاده کنید. حالا ببینیم چطور می‌توان کشور خود در گوگل پلی یا اپ استور را تغییر دهیم.

تغییر کشور در اپ استور

اپ استور

اپل تغییر دادن کشور را برای کاربران آسان کرده است. راهنمای زیر را دنبال کنید:

 • به تنظیمات iTunes یا اپ استور بروید (در صورت نیاز وارد اکانت خود شوید).
 • روی country/region کلیک کنید.
 • کشوری را انتخاب کنید.
 • کد پستی و کارت اعتباری معتبری را انتخاب کنید یا None را بزنید.

حال باید بتوانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که در کشور انتخابی شما هستند. برای جزئیات بیشتر تغییر کشور در اپ استور، پیشنهاد می‌دهیم نگاه به راهنمای رسمی اپل بیندازید.

تغییر کشور در گوگل پلی

گوگل پلی

متأسفانه تغییر کشور در حساب گوگل پلی کار آسانی نیست. یکی به این دلیل که راهی برای این کار وجود ندارد مگر اینکه در واقع به‌طور فیزیک به منطقه‌ای دیگر سفر کنید! یا اینکه از VPN استفاده کنید.

اگر دلیل شما برای تغییر کشور، دانلود وی پی ان از گوگل پلی است، که ما پیشنهاد می‌دهیم نسخه‌ی پولی را خریداری کنید که هم قیمت مناسبی دارند و همچنین به دلیل رایگان نبودن، امنیت شما را تضمین می‌کنند ( البته هر وی پی ان اشتراکی نیز امنیت شما را تامین نخواهد کرد که در مقاله‌ی ” تفاوت وی پی ان رایگان و پولی ” به آن اشاره کرده‌ایم).

اگر برای دلایل دیگری قصد تغییر کشور در گوگل پلی را دارید، پس با ما همراه باشید.

نکته‌ی بسیار مهم! خواهشاً توجه داشته باشید که گوگل با استفاده از روش زیر به شما اجازه می‌دهد تنها یک‌بار در سال منطقه‌ی خود را تغییر دهید. پس پیش از خواندن مطلب، لطفاً برای انجام این کار مطمئن شوید که خدمات در کشوری که می‌خواهید انتخاب کنید وجود دارد.

 • به http://payments.google.com بروید.
 • وارد قسمت تنظیمات و کشور شوید.
 • روی ایجاد پروفایل جدید create new profile کلیک کنید و اطلاعات لازم را وارد نمایید.
 • پروفایل جدید را به عنوان پروفایل کشور پیش‌فرض Default country profile در قسمت چپ بالای صفحه انتخاب کنید.
 • حال به کشور انتخاب خود سفر کنید! یعنی VPN را روشن کنید و سرور کشور موردنظر خود را انتخاب کنید تا شهروند آن کشور به نظر برسید.
 • به گوگل پلی بروید و روی Account واقع در قسمت چپ کلیک کنید.
 • پایین رفته و روی Country and Profiles کلیک کنید.
 • پروفایلی را که ایجاد کردید انتخاب کرده و گوگل پلی را دوباره راه‌اندازی کنید.

آموزش‌های بالا ارائه شد ولی بهترین کار داشتن وی پی ان و فیلتر شکن روی دستگاه است تا برای دانلود یا دریافت برنامه‌ی خاصی محدودیتی نداشته باشید.

امتیاز خود را برای این مقاله ثبت کنید
[کل رای‌ها: 2 میانگین: 4.5]

بپرسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.