وبلاگ
دانلود و دسترسی به بلک بری ورلد

دانلود و دسترسی به بلک بری ورلد

دسترسی و دانلود از بلک بری ورلد ( Blackberry World ) یکی از دغدغه‌هایی است که برای هر فردی که از گوشی‌های بلک بری استفاده می‌کند، آن را درک می‌کند.

به دلیل مسدود بودن آدرس اینترنتی ( IP Address ) کشور ایران، دسترسی به بلک بری ورلد برای کاربران ایرانی امکان‌پذیر نیست و به‌صرفه‌ترین روش برای رفع این محدودیت استفاده از وی پی ان است.

دانلود از بلک بری ورلد

وی پی ان بلک بری

به‌صورت کلی از سه نوع VPN برای بلک بری می‌توانید استفاده کنید: Ikev2 و Cisco Asa و Cisco anyconnect که مورد اول با تنظیمات خود دستگاه متصل می‌شود و دو مورد بعدی یعنی سیسکو، نیاز به دانلود از بلک بری ورلد دارند.

در حالت عادی کاربران بلک بری ورلد ، از پروتکل ikev2 استفاده می‌کنند و اگر قصد استفاده از سیسکو را داشته باشند ابتدا با ikev2 متصل شده و آن را دانلود می‌کنند ( آموزش ikev2 در بلک بری ).

اما گاهی پیش می‌آید که این پروتکل ( ikev2 ) در اثر اختلال‌های اینترنت محدود می‌شود و امکان اتصال به این سرویس از سمت اینترنت کاربران صلب می‌شود ( مانند الان که در حال نوشتن این آموزش هستم، این اتفاق رخ‌داده و ikev2 در کل کشور مسدود شده است).

در این حالت کاربران بلک بری چطور می‌توانند به بلک بری ورلد دسترسی داشته باشند ؟

روش دیگری برای دسترسی به Blackberry World وجود دارد که در زیر به آموزش آن می‌پردازیم.

آموزش دانلود از بلک بری ورلد

در این روش چون دانلود از BBW نیاز به حالت Airplane mode دارد، بنابراین برای دانلود برنامه سیسکو باید از اینترنت Wifi استفاده کنید. بعد از دانلود و نصب برنامه، از اینترنت سیم‌کارت نیز می‌توان برای اتصال به VPN استفاده نمود.

آموزش دانلود از بلک بری ورلد

و البته پیش‌نیاز بعدی برای دسترسی به بلک بری ورلد ، داشتن اشتراک است که پس از خرید، در اختیار شما قرار خواهد گرفت. اگر هنوز خریدی انجام نداده‌اید، می‌توانید از لینک زیر اقدام کنید تا علاوه بر گوشی بلک بری ، برای دستگاه‌های دیگرتان هم استفاده کنید.

خرید VPN برای بلک بری

  • گوشی را در حالت Flight mode قرار دهید.
  • از قسمت Networks and Connections وارد بخش Wifi شوید.
  • Wifi را روشن کرده و به شبکه مورد نظر متصل شوید.
  • روی نام آن شبکه Wifi که کانکت هستید لمس کرده و نگه دارید.
  • آیکون مداد که سمت راست ظاهر می شود (منظور edit) را انتخاب کنید.
  • در صفحه جدید Use proxy را تیک بزنید.
  • اطلاعاتی از قبیل Proxy Server،Proxy Port، Usename و Password را باید وارد کنید که پس از خرید این اطلاعات در اختیار شما قرار می‌گیرد.
    Connect را انتخاب کنید.

سپس وارد BBW شده و نرم افزار Cisco AnyConnect را دانلود کنید تا در زمانی که ikev2 قابلیت اتصال ندارد، از این سرویس استفاده کنید.

دانلود سیسکو بلک بری

بعد از نصب، مجددا به تنظیمات Wifi رفته و Use proxy را غیر فعال کنید. مراحل طی شده ، فقط برای نصب برنامه بود. بعد از نصب، دیگر نیازی به انجام این مراحل وجود ندارد.

توجه : این سرویس ( Proxy ) که برای دانلود سیسکو از آن استفاده کردیم برای استفاده برای فعالیت‌های دیگر شما مناسب نیست و پیشنهاد نمی‌شود، حتما سیسکو را دانلود کنید.

امتیاز خود را برای این مقاله ثبت کنید
[کل رای‌ها: 0 میانگین: 0]

بپرسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.