وبلاگ
بازیابی مک بوک هک شده

بازیابی مک بوک هک شده

در دنیای امروزه، امنیت سایبری واژه‌ی پراهمیتی است. شنیدن این که یکی از دستگاه یا کامپیوتر دوستان یا همکاران‌مان هک شده دیگر برای کسی تعجب‌آور نیست.

امروزه تقریباً هیچ‌کس در امان نیست حتی کاربران مک. بله، اگر فکر می‌کنید که مک بوک شما از ویروس‌ها و هک شدن در امان است، کاملاً اشتباه می‌کنید.

در واقع اگر اینطور بودند هیچ آنتی ویروسی برای این سیستم عامل تولید نمی‌شد.

بازیابی مک بوک

تهدیدات امنیتی برای مک بوک

قبل از پرداختن به دستورالعمل بازیابی مک بوک هک شده، باید بدانید که کدام خطرات مک بوک شما را تهدید می‌کنند. این تهدیدها از سیستم‌عامل‌های دیگر نیستند.

بیشتر نرم‌افزارهای مخرب که به مک بوک ها راه می‌یابند از ابزارهای تبلیغاتی وارد می‌شوند. تبلیغات مضر شما را به صفحه دارای برنامه مخرب هدایت می‌کنند تا در سیستم شما نصب شود.

همچنین می‌تواند برای آلوده کردن سیستم شما،از ransomware نیز استفاده کند.

مکبوک هک شده

به غیر از ابزارهای تبلیغاتی، ایمیل‌ها و وب‌سایت‌های مخرب نیز از بزرگ‌ترین مشکلات امنیتی این نوع دستگاه‌ها هستند. کلیک روی لینک موجود در این ایمیل‌ها می‌تواند منجر به نصب ویروس یا بدافزار در سیستم شما شود.

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، تهدیدات امنیتی برای کاربران مک مشابه کاربران سایر سیستم‌عامل‌ها است.

چگونه مک بوک هک شده را مجدداً بازیابی کرده و آن را در امان نگه‌داریم؟

اگر MacBook شما هک شده باشد، نگران نباشید این راهنما به شما کمک خواهد کرد.

  1. به نزدیک‌ترین فروشگاه یا نمایندگی شرکت اپل مراجعه کنید و به آن‌ها اطلاع دهید که مک بوک تان هک شده است.
  2. از آن‌ها بخواهید تا سیستم‌عامل مک را دوباره نصب کنند تا سیستم خود را از ویروسی که آن را تحت تأثیر قرار داده خلاص کنید.
  3. حالا یک رمز عبور قوی برای حساب‌تان ایجاد کنید که حدس زدن آن سخت باشد. آن را با هیچ‌کس به اشتراک نگذارید یا جایی ننویسید.
  4. یک برنامه برای مدیریت رمز عبور خوب دریافت کنید، می‌توانید از LastPass Google Chrome استفاده کنید. این افزونه رایگان است و به خوبی کار می‌کند.
  5. کلمه عبور را برای همه حساب‌های آنلاین خود با استفاده از برنامه مدیریت رمز عبور تغییر دهید. مجدداً از کلمات عبور قوی استفاده کنید.
  6. نرم‌افزار آنتی‌ویروس قوی‌ای را برای جلوگیری از حمله ویروس‌ها و بدافزارها در آینده نصب کنید.
  7. احراز هویت دو مرحله‌ای را روی حساب‌های آنلاین که این ویژگی را دارند، تنظیم کنید. احراز هویت دومرحله‌ای باعث می‌شود حساب کاربری شما در برابر سرقت رمز عبور و هک‌ها امنیت بیشتری داشته باشد.

بازیابی مک بوک هک شده

هر روز تعداد بیشتری از مردم گزارش می‌دهند که مک بوک هایشان هک شده‌اند. کاربران مک طعمه‌ی آسانی برای هکرها هستند، زیرا اکثر آن‌ها از ایمنی مک بوک خود اطمینان دارند.

امتیاز خود را برای این مقاله ثبت کنید
[کل رای‌ها: 0 میانگین: 0]

بپرسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.