وبلاگ
راهکار‌های نگهداری امن از بیت کوین هایتان

راهکار‌های نگهداری امن از بیت کوین هایتان

بیت کوین یک ارز غیرمتمرکز و رمزنگاری‌شده است که به ما امکان پرداخت‌های ناشناس را می‌دهد. محرمانه بودن اطلاعات نیاز روزافزون دنیای امروز است که بیت کوین آن را به‌طور مؤثر فراهم می‌کند.

بیت کوین‌ با پول رایج در جنبه‌های مختلفی متفاوت هستند. به‌عنوان‌مثال، اگر کسی به حساب کاربری شما دسترسی پیدا کرده و مقداری برداشت کند، هیچ راهی برای بازیابی بیت کوین‌های از دست رفته نخواهید داشت.

و البته به این فکر نباشید که چه کسی حوصله هک یا پیداکردن اطلاعات بیت‌کوین شما را دارد.در حال حاظر بیت کوین ارزش بسیار بالایی دارد ( هر یک بیت‌کوین : ۸۵۶۱ دلار بر اساس قیمت سایت CoinDesk ).

و از طرفی هم گفتیم این نوع ارز، غیر قابل ردیابی است، پس بهترین و بی‌خطر ترین گزینه برای یک هکر دقیقا همین بیت کوین خواهد بود.

حفظ امنیت بیت کوین

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بیت‌کوین به این مقاله مراجعه کنید تا از ساز و کار این ارز دیجیتال با خبر شوید.

پس باید در حفظ امنیت بیت کوین‌هایتان، نهایت تلاش خود را بکنید. در ادامه چند نکته برای حفظ امنیت بیت کوین‌ها را مطرح می‌کنیم.

استفاده از کیف پول بیت کوین

کیف پول بیت کوین برای انجام تبادلات بیت کوین به شما کمک می‌کند. این کیف پول‌ها به شما کمک می‌کنند تا آدرس‌هایی با ترتیب طولانی ۱۲-۱۳ کلمه‌ای ایجاد کنید.

تا حتی زمانی که به دستگاه خود دسترسی ندارید، به بیت کوین‌تان دسترسی پیدا کنید. اما مراقب باشید، اگر شخص دیگری نیز به این کلمات دسترسی داشته باشد می‌تواند از حساب شما استفاده کند.

کیف پول بیت کوین

بلاک چین ( BlockChain ) یک نمونه از کیف پول های معتبر در این زمینه است.

رمزگذاری

رمزگذاری کیف پول نیز یکی از دستورهای اصلی برای ایمن‌سازی بیت کوین‌های شماست. همان‌طور که در بند بالا ذکر شد، هر کس به کلمات رمزی کیف پول شما دسترسی داشته باشد، می‌تواند به بیت کوین‌هایتان نیز دسترسی پیدا کند.

رمزنگاری یک‌لایه امنیت اضافی فراهم می‌کند.

رمزنگاری بیت کوین

همچنین از رمزهای عبور قوی استفاده کنید که شامل ترکیبی از کاراکترهای عددی و الفبا هستند. همیشه کلمه‌های عبور خود را به یاد داشته باشید، می‌توانید برای این منظور از یک برنامه‌ی مدیریت رمز عبور نیز استفاده کنید.

کیف پول‌های چندگانه

بیت کوین شما را در تعداد آدرس‌ها یا کیف پول‌ها محدود نمی‌کند. بنابراین، توصیه می‌شود که از بیش از یک کیف پول برای فعالیت‌های خود داشته باشید.

برای مثال، می‌توانید از یک کیف پول فقط برای ارسال پول استفاده کنید، از یک کیف دیگر تنها برای دریافت پول. با این کار در هر حساب، پول کمتری را خواهید داشت.

اطلاعات خود را خصوصی نگه‌دارید

داشتن کیف پول‌های جداگانه بیت کوین خوب است، اما مراقب باشید. ممکن است کسی بداند از کدام کیف پول برای استفاده و ارسال بیت کوین‌ها استفاده می‌کنید.

به صورت کلی، اطلاعات مالی هر فرد، یکی از مواردی است که باید از دیگران مخفی نگه‌داشته شود و بیت‌کوین هم جزو این دسته می‌باشد.

این ارز رمزپایه یا کریپتوکارنسی ، اگر به‌درستی استفاده شود، کاملاً ایمن است. برای ایمن نگه‌داشتن آن تنها کمی آگاهی و کنترل نیاز دارید.

امتیاز خود را برای این مقاله ثبت کنید
[کل رای‌ها: 0 میانگین: 0]

بپرسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.