وبلاگ
سه داستان واقعی در مورد بیت‌کوین که احتمالاً آن را نمی‌دانستید

سه داستان واقعی در مورد بیت‌کوین که احتمالاً آن را نمی‌دانستید

رسیدن به معروفیت بسیار بالا، بیت کوین را به یک‌لقمه خوش‌مزه برای هر شخصی تبدیل کرده است. یک پول مخفی جهانی و اولین پول دیجیتال که کاملاً بی‌نام است.

این روند افزایشی ارزش این ارز رمزپایه یا کریپتوکارنسی، جهان را به هیجان واداشته و هرکسی خواهان این است که در حوزه بیت کوین سرمایه‌گذاری کند تا همراه با این شیب تند بازار، سرمایه خود را افزایش دهد.

بیتکوین یک سیستم جدید و پیچیده پرداخت است. به‌احتمال‌زیاد ، شما تمام جزئیات جذاب و داستان‌های در مورد آن را نمی‌دانید مگر اینکه این موضوع چیزی باشد که شما برای سالها با آن زندگی کرده و در فضای آن تنفس کرده باشید.

پس اجازه بدهید تا مستقیماً به موضوع بپردازیم و حقایق کوچکی در مورد این ترند داغ بیان کنیم.

تولد بیت کوین

بیت کوین در سال ۲۰۰۸ متولد شد، وقتی‌که یک انسان مرموز (یا شاید یک گروه از انسان‌ها) به نام ساتوشی ناکاموتو یک مقاله منتشر کرد: ” بیت کوین، یک سیستم پولی الکترونیک جفت به جفت “.

تولد بیت کوین

در این مقاله، بیت کوین با جزئیات تمام که بیت کوین چیست و چگونه کار می کند، شرح داده‌شده بود. برای مثال مفهوم عملکرد پروتکل آن و اینکه این سیستم پرداخت الکترونیکی درواقع باید چگونه کار کند. بعد از آن در سال ۲۰۰۹ ، شبکه بیت کوین راه‌اندازی شد.

این که ساتوشی کیست، هنوز هم مانند یک راز بزرگ باقی مانده . در اطلاعات حساب کاربری او، نوشته شده که او یک مرد ژاپنی ۳۷ ساله است. اما نوشته‌های او به زبان انگلیسی نوشته می‌شود به‌گونه‌ای که گویی زبان مادری او انگلیسی است.

همچنین این نوشته‌ها در ساعات مختلف شبانه‌روز منتشر می‌شوند، شاید به این دلیل است که تمام افراد با موقعیت‌های زمانی مختلف را پوشش دهد. در بهار ۲۰۱۱ ، او اعلام کرد به همکاری‌اش با بیت کوین پایان داده و از آن پس ناپدید شد.

گنج بر باد رفته

سخت افزار بیت کوین

این به نظر دیوانگی است، اما یک فرد بریتانیایی به نام جیمز هاولز، یک سخت‌افزار با ۷۵۰۰ بیتکوین را نابود کرد. البته در اثر یک اتفاق.

ماجرا از سال ۲۰۰۹ شروع می‌شود، وقتی جیمز شروع به استخراج بیتکوین می‌کند. متأسفانه یا خوشبختانه ، دوست‌دختر او از سر و صدایی که کامپیوتر تولید می‌کند اعتراض داشته.

پس جیمز چاره‌ای نداشته مگر اینکه تسلیم شود. همین باعث شد که او این دستگاه را کنار گذاشته و بی‌خیال استخراج شود. همچنین در ۲۰۱۳ او روی کامپیوتر خود لیموناد ریخت و آن را نابود کرد و سرانجام آن را دور انداخت. وقتی نرخ بیت کوین بالا رفت، جیمز یاد کیف پول بیتکوین خود افتاد. متأسفانه او متوجه شد که او اطلاعات ضروری سخت‌افزار خود را یادداشت نکرده.

داستان اینجا به پایان نمی‌رسد. امروز قیمت ۷۵۰۰ بیتکوین چیزی در حدود ۶۷۵۷۶۵۰۰ دلار است. پنج سال گذشت و جیمز هنوز به پیدا کردن گنج مفقودشده خود امیدوار بود.

هزینه سخت‌افزار او که تمام این مدت در زباله‌دانی بوده بالا رفته و تنها حسرتش باقی مانده.

جوان میلیونر بیت کوینی

نوجوان میلیونر بیت کوین

اریک فینمن نام پسری است که در سن ۱۸ سالگی به لطف بیتکوین به یک میلیونر تبدیل شد. در ۲۰۱۱ او جشن تولد ۱۲ سالگی خود را جشن گرفت و از پدربزرگ خود ۱۰۰۰ دلار به‌عنوان هدیه دریافت گرد.

برادر بزرگ‌تر او درباره بیت کوین به او گفت و در نتیجه اریک هزار دلار خود را در پول پنهان بیتکوین سرمایه‌گذاری کرد. خلاصه اینکه در ۲۰۱۳ او سرمایه خود را ۱۰۰,۰۰۰ دلار فروخت و کمپانی خود بانام بوتانگل، یک سرویس ویدیو چت تحصیلی را تأسیس کرد.

امتیاز خود را برای این مقاله ثبت کنید
[کل رای‌ها: 0 میانگین: 0]

بپرسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.