وبلاگ
۹ نکته برای ارتقا امنیت حساب کاربری بایننس

۹ نکته برای ارتقا امنیت حساب کاربری بایننس

در این مقاله قصد داریم به ۹ روش بسیار ساده ولی تاثیر گذار برای ارتقا امنیت حساب‌کاربری بایننس بپردازیم. تنها با انجام تعدادی از این موارد، خیالتان از بابت امنیت حساب‌کاربری یا اکانت بایننس راحت باشد. اما در ابتدا اگر نمی‌دانید بایننس چیست و چطور کار می‌کند و چرا به این سرعت، در میان مردم محبوب شد، به این لینک مراجعه کنید و سپس این مقاله را ادامه دهید.

ارتقا امنیت حساب بایننس

امنیت بالاترین اولویت در بایننس است و به همین دلیل، راهکار‌هایی برای کاربران ارائه کرده است تا هیچ خطری آن‌ها را تهدید نکند.

ارتقا امنیت حساب کاربری در بایننس

خود بایننس هم می‌داند که کاربران سرمایه خود را در این مجموعه نگه‌داری می‌کنند و با آن فعالیت دارند، مقدار این سرمایه برای هر شخص بسته به دارایی و تصمیم خود متفاوت است. به همین دلیل هکرها و افراد سودجو، این سایت را به عنوان یک هدف خوب برای حمله در نظر می‌گیرند و منتظر کوچک‌ترین اشتباه از سمت کاربران هستند.

در زیر به ۱۴ عامل تاثیرگذار در امنیت اشتراک شما را بیان می‌کنیم. هرچه تعداد بیشتری از این ۱۴ روش را اجرا کنید، امنیت شما بیشتر و بیشتر خواهد شد.

تائید هویت دوعاملی (۲FA)

فعال کردن ۲FA یا Two-Factor Authentication ( همان هویت دو عاملی )، اولین قدم مهم برای تأمین امنیت سرمایه شما در بایننس است. در حال حاضر بایننس دو انتخاب برای ۲FA ارائه می‌دهد: پیامک و Google Authenticator.

تایید هویت دو عاملی

البته توصیه ما استفاده از Google Authenticator ( اندرویدIOS ) است. با وجود اینکه احتمالاً پیامک برای ۲FA راحت‌تر است، احتمال دور زدن آن نیز ساده‌تر است (مثلاً احتمال تعویض سیم‌کارت – البته باز هم از نداشتن این حالت، بهتر است). به زودی گزینه سومی برای تائید هویت دوعاملی معرفی خواهد شد به نام تائید هویت دوعاملی جهانی که از دستگاه‌هایی مانند Yubico YubiKeys پشتیبانی می‌کند.

لیست دستگاه‌های مجاز به استفاده از حساب شما

در بایننس و حتی تلگرام قسمتی وجود دارد که به شما نشان می‌دهد، کاربر با چه دستگاه‌هایی وارد حساب کاربر شده است. اگر دستگاه‌هایی وجود داشت که آن‌ها را نمی‌شناختید و یا اینکه دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کردید، از لیست حذفشان کنید.
برای انجام این کار:

 • به اکانت بایننس خود وارد شده و به قسمت “My Account” مراجعه کنید.
 • در پایین صفحه “Device Management” در مرورگر و یا در پایین قسمت “Security” در اپلیکیشن، بخش “Device Management” را بررسی کنید.
 • دستگاه‌هایی را که نمی‌شناسید یا بلااستفاده هستند را حذف کنید. پس از حذف یک دستگاه، دیگر دسترسی به حساب کاربری بایننس ( از طریق دستگاه حذف شده ) امکان‌پذیر نخواهد بود، مگر اینکه دوباره از طریق ایمیل هویت خود را تائید کنند.

رمز عبور قوی

رمز عبور قوی

توصیه ما این است که از رمز عبوری را انتخاب کنید که حداقل ۸ کاراکتر داشته باشد و همچنین شامل حروف بزرگ و کوچک، یک کاراکتر ویژه ( مانند !@#$%^&* ) وعدد باشد ( برای مثال : SALamKhubi?@%995 ). این اصل را نه تنها برای بایننس، بلکه برای کلیه حساب‌کاربری‌های سایت‌های دیگر رعایت کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید: هر بار که رمز عبور مرتبط با حساب بایننس شما عوض می‌شود، برداشت‌های شما از حساب به مدت ۲۴ ساعت موقتاً به حالت تعلیق درمی‌آید و سپس فعال خواهد شد. لذا هنگام برنامه‌ریزی برای تغییر رمزعبور، این موضوع را در نظر داشته باشید.

تائیدیه سطح ۲ حساب کاربری بایننس

این کار نه تنها اجازه برداشت بیشتر را به شما می‌دهد، بلکه در محافظت از شما در مقابل مهاجمی که ادعای مالکیت حسابتان را دارد نیز کمک می‌کند. همچنین اگر دچار اشتباهی شده باشید، تیم پشتیبانی مشتری راحت‌تر به مسئله شما رسیدگی می‌کنند.

ارتقا امنیت عمومی برای کلیه فعالیت‌های شما

نکات بعدی فراتر از حساب بایننس شما است و اقدامات معمول را شامل می‌شود. این موارد را نیز جدی بگیرید.

مطمئن شوید که اتصال اینترنت شما امن است

بررسی امنیت اتصال به شبکه اینترنت به موارد مختلفی از جمله ارائه دهنده اینترنت، وی پی ان و … بستگی دارد. از اتصال به شبکه‌های عمومی Wi-Fi و سایر اتصالاتی که بین افراد مشترک هستند خودداری کنید، زیرا این کار سبب می‌شود داده‌هایی که منتقل می‌کنید در معرض رهگیری مهاجمین قرار گیرد.

با توجه به تحریم بودن موقعیت مکانی ما از سمت بایننس، برای فعالیت قطعا به یک وی پی ان نیاز دارید و در واقع پیشنیاز فعالیت شماست. در انتخاب ارائه‌دهنده VPN خود، دقت کنید.

آنتی‌ویروس نصب کنید

این کار سبب می‌شود مطمئن شوید برنامه‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید و فایل‌هایی که به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید یا دانلود می‌کنید، آلوده به ویروس، بدافزار یا هر چیز دیگری که احتمال دارد اطلاعات شما را در خطر قرار دهد نیستند.

مطمئن شوید همه دستگاه‌هایتان با جدیدترین نسخه نرم‌افزار آنتی‌ویروسی که از آن استفاده می‌کنید محافظت شده‌اند و به شکل برنامه‌ریزی شده اسکن می‌شوند.

همیشه برنامه‌ها را از منابع معتبر و رسمی آن دانلود کنید و از استفاده از لینک‌ها یا نرم‌افزارهایی که توسط افرادی که نمی‌شناسید و به آن‌ها اعتماد ندارید بارگذاری شده‌اند خودداری کنید. برای امنیت بیشتر می‌توانید یک دستگاه خاص را برای دسترسی به حساب (های) حساس خود در نظر بگیرید.

از یک برنامه امن مدیریت رمزعبور استفاده کنید

متأسفانه به خاطر سپردن رمزهای عبور امن و متفاوت، آسان نیست. برنامه‌های مدیریت رمز عبور، پیگیری این رمزهای پیچیده که مربوط به چندین حساب مختلف هستند را برای شما آسان‌تر می‌کنند.

بسیاری از این سرویس‌ها، مکانیزم‌های رمزگذاری پیچیده‌ای دارند که سبب می‌شود رمز عبور به شکل امن‌تری ذخیره گردد. البته رمز عبوری که برای ورود به این برنامه‌ها در نظر می‌گیرید باید تا حد امکان پیچیده باشد.

به عنوان پیشنهاد، می‌توانید از برنامه ۱password استفاده کنید.

ایمیل‌های اختصاصی داشته باشید

تا حد ممکن برای هر یک از حساب‌های حساس خود از جمله بایننس، یک ایمیل اختصاصی داشته باشید.

اکثر افراد از یک یا نهایتاً دو ایمیل برای همه حساب‌های خود استفاده می‌کنند. این کار فرصت زیادی را ایجاد می‌کند که اطلاعات شما در وب‌سایت‌ها یا سرویس‌های مختلف به اشتراک گذاشته شود. یک حمله پیشرفته این امکان را فراهم می‌کند که اطلاعات شما که از یک سرویس یا سایت به سرقت رفته، برای دسترسی به حساب کاربری شما در سرویسی دیگر، استفاده گردد.

از ایمیل‌های منحصر به فرد برای هر حساب استفاده کنید تا از اشتراک‌گذاری ناخواسته اطلاعات شما جلوگیری به عمل آید.

درباره فیشینگ بیشتر بدانید

فیشینگ

همیشه ایمیل‌هایی را که دریافت می‌کنید و وب‌سایت‌هایی را که به آن وارد می‌شوید بررسی کنید. بیشتر حملات موفقیت‌آمیز شامل وب‌سایت‌های جعلی یا برگه‌هایی هستند که شبیه به نسخه اصلی کپی‌برداری شده‌اند و یا پیشنهاد‌هایی از طرف سایت‌هایی هستند که در آن‌ها حساب کاربری دارید.

عادت کنید که نوار آدرس مربوط به وب‌سایت و همچنین جزئیات مربوط به فرستنده ایمیل را برای اطمینان از صحت آن‌ها بررسی کنید.

ما قبلا در مورد فیشینگ یک مقاله جامع با زبان ساده منتشر کرد‌ه‌ایم، با عنوان ” فیشینگ چیست و چگونه از آن، در امان بمانیم ” که پیشنهاد می‌کنم حتما آن را مطالعه کنید. در این مقاله به روش‌های مختلفی که شاید از شنیدن آن تعجب کنید، صحبت کردیم.

امتیاز خود را برای این مقاله ثبت کنید
[کل رای‌ها: 7 میانگین: 3.6]

8 دیدگاه برای “۹ نکته برای ارتقا امنیت حساب کاربری بایننس

 1. مرصاد

  گوگل authenticator برای امنیت بایننس عالیه
  به همه پیشنهاد می کنم

  • فیت‌نت

   ممنون از مشارکت‌تون

 2. مستوفی

  سلام وقت بخیر
  من برای کارهای مالی و رمز ارز احتیاج به ip ثابت در یکی از کشورهای اروپایی ترجیحا انگلستان دارم ممکنه بفرمایید کدام سفارش شما برای شروع مناسب است که یکماهه عضو شوم و بعد زمان اشتراک آن را بیشتر بکنم

  تشکر از راهنمایی تان

  • فیت‌نت

   سلام و عرض ادب
   جهت دریافت ip ثابت می توانید از لینک زیر اقدام کنید :
   http://fitnets.net/static-ip-vpn/
   کشور مورد نظرتون در لیست سرورهای آی پی ثابت موجود می باشد که بعد از خرید حق انتخاب خواهید داشت.

 3. امیر

  سلام من سرویس vpn با ip ثابت خریداری کردم یه نوع سرویس هست داخل اپ cisco و Open VPN و SSR و… خواستم بدونم برای دسترسی با صرافی بایننس چون بای آیپی ثابت باشه از کدوم سرویس استفاده کرد که اصلا تغییر نکنه آی پی که حساب مسدود نشه؟

  • فیت‌نت

   سلام امیر عزیز
   لطفا نام کاربری و سیستم عامل دستگاهتون رو به پشتیبانی تلگرام، واتس اپ یا ایمیل ارسال کنید تا پروسه ثبت و تنظیم آی پی ثابت برای شما انجام شود و سرویس مناسبی برای شما در نظر بگیریم.
   ممنون

 4. ابوالفضل

  سلام خسته نباشید . برای ترید در بایننس می خوام پلن سه ماهه رو بخرم . سوال اول : برای معامله در بایننس کدام کشور رو بخرم که احراز هویت نخواد. سوال دوم : پس از پایان انقضای پلن آبخوام دوباره تمدید کنم ایا ای پی تغییر خواهد کرد و یا همان ای پی قبلی مورد استفاده قرار می گیره ؟

  • فیت‌نت

   سلام و عرض ادب
   امروز که در حال نوشتن پاسخ پیام شما هستم کلیه کشورها در صرافی بایننس ملزم به احراز هویت هستند مگر از روش‌های جایگزین استفاده کنید مانند کیف پول safepal که به صرافی بایننس متصل می‌شود. و یا میتوانید از دیگر صرافی‌ها معامله‌های خودتون رو انجام بدید.

بپرسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.