وبلاگ
راهنمای بازگردانی حساب ایمیل فراموش یا هک شده

راهنمای بازگردانی حساب ایمیل فراموش یا هک شده

امروزه دانستن اطلاعاتی در مورد بازگردانی حساب ایمیل هک شده یا فراموش‌شده و راه‌های پیشگیری آن برای هر کاربر اینترنت لازم و ضروری است.کلاهبرداری هایی که از طریق ایمیل اتفاق می‌افتد بیش از نیمی از سرقت هویت را در اینترنت تشکیل می‌دهند.

ایمیل‌های مخرب به صورت‌های مختلف ظاهر می‌شوند و از راه به دست آوردن اطلاعات ورود به حسابتان، حساب ایمیل‌تان را هک می‌کنند.

از آنجا که ایمیل‌ها برای تأیید اعتبار و دریافت اطلاعات در مورد معاملات و تراکنش‌های شما در بسیاری از وب‌سایت‌ها استفاده می‌شوند، نمی‌توان گفت هکر می‌تواند با حساب ایمیل شما چه کارهایی بکند. به همین دلیل در ادامه راهنمایی لازم را برای بازگرداندن حساب ایمیل هک شده‌تان ارائه می‌دهیم.

بازگردانی ایمیل هک شده

حساب ایمیل هک شده را بازیابی کنید

اگر حساب ایمیل شما هک شده باشد، موارد زیر را به صورت کامل دنبال کنید. تمام ارائه دهندگان ایمیل از این قابلیت‌های زیر پشتیبانی می‌کنند.

تنظیم مجدد رمز عبور

ابتدایی ترین روش بازگردانی ایمیل شما، دریافت رمز عبور جدید از طریق قسمت ‘ فراموشی رمز عبور یا Forgot password ‘ است. در این روش، رمز عبور جدید به آدرس ایمیل جایگزین ارسال می‌شود یا ممکن است از شما سؤال امنیتی پرسیده شود.

اگر هکر اطلاعات ایمیل جایگزین را تغییر داده باشد، این روش برای شما جوابگو نخواهد بود.

درخواست پشتیبانی

تمام ارائه‌دهندگان ایمیل مانند Hotmail،Gmail،Yahoo و غیره، صفحاتی را برای کاربرانی که حسابشان هک شده‌اند، در نظر گرفته‌اند.

در این صفحه از شما یک سری سؤال پرسیده می‌شود. این سؤالات چنین است که تنها مالک واقعی می‌تواند به طور صحیح به آن‌ها پاسخ دهد.

سپس، بسته به صحت پاسخ شما، شما به حساب ایمیل هک شده خود دسترسی خواهید داشت.

سؤالاتی که در این صفحه مطرح‌شده است عبارت‌اند از:

  • تاریخ ایجاد حساب
  • کشور شما
  • تاریخ آخرین ورود موفق
  • آخرین سؤال امنیتی شما و پاسخ درست آن
  • تاریخ تولد
  • رمز عبور قدیمی
  • ایمیل جایگزین قبلی ( اگر هکر،ایمیل جایگزین جدید ثبت کرده باشد)
  • شماره تماس

باید توجه داشت که دسترسی به حساب ایمیل هک شده شما، به صحت این پاسخ‌ها بستگی دارد. ارائه‌دهندگان ایمیل متوجه می‌شوند که پاسخ به سؤالاتی مانند آخرین تاریخ ورود موفق، همیشه نمی‌تواند کاملاً دقیق باشد، به همین دلیل است که آن‌ها نزدیک‌ترین زمان به حال را از شما می‌پرسند.

پیشگیری از هک شدن ایمیل

پیشگیری از هک شدن ایمیل

لازم به ذکر است که روند گفته شده سریع نیست و ممکن است ۲ هفته طول بکشد تا بتوانید دوباره به حساب خود دسترسی پیدا کنید.

بنابراین، باید اقدامات لازم را انجام دهید، تا حد ممکن، از این حملات پیشگیری کنید. می‌توانید از رمز عبور قوی‌تر یا از شناسه دو مرحله‌ای استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که حساب کاربری شما راحت ربوده نمی‌شود.

همچنین، مراقب ایمیل‌های مشکوک ( به اصطلاح فیشینگ ) از منابع ظاهراً معتبر که از شما اطلاعات می‌خواهند باشید.

زمانی که در دستگاه‌های دیگران یا کافی‌نت وارد حساب ایمیل خود می‌شوید، پس از اتمام کار از حساب خود خارج شوید و اطمینان داشته باشید تا رمز عبور شما بر روی مرورگر ذخیره نشده باشد ( این مورد را در تمام اشتراک‌های شما حتی شبکه‌های مجازی مانند فیسبوک نیز رعایت کنید).

با عمل به این راهنما به‌راحتی می‌توانید حساب ایمیل هک شده خود را بازگردانید. با این حال، از آنجایی که برای این فرایند، زمان زیادی نیاز است، باید از طریق برخی از حساب‌های دیگران به  لیست تماستان این موضوع را اطلاع دهید.

هک شدن ایمیل

مهم‌تر از همه، فعالیت حساب هک شده‌تان را در وب‌سایت‌های فروش کالا پیگیری کنید تا با نام شما اقدام به فروش محصول خاصی نکنند و اگر با این موضوع مواجه شدید، سریعاً آن را با پلیس فتا در میان بگذارید.

امتیاز خود را برای این مقاله ثبت کنید
[کل رای‌ها: 0 میانگین: 0]

بپرسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.